ייעוץ ארגוני

רבים כבר הבינו את החשיבות של ייעוץ ארגוני לעסקים, ולכן עסקים, קטנים וגדולים, נעזרים במומחים מתחום זה, והרבה גם בוחרים ללמוד את התחום ולסייע לעסקים.

זהו תהליך המתאים לארגונים שנמצאים בתהליך שינוי והוא נועד לסייע לארגונים האלה לבצע את השינוי בצורה האופטימלית ולהגיע לתוצאות שיישמרו לאורך זמן על ידי ניהול והפעלה נכונים של העובדים והמנהלים.

בעזרתו ניתן ליישם בצורה הטובה ביותר את כיווני הפעולה, אותם הארגון מתכנן לאחר קבלת ייעוץ אסטרטגי. בעוד שהייעוץ האסטרטגי מתייחס ל'מה', הייעוץ הארגוני מתייחס ל'איך'- איך הארגון יבצע את השינויים הנחוצים.

ייעוץ ארגוני כולל התמקדות בשתי דיסציפלינות: התנהגותית ועסקית. ייעוץ ארגוני מצריך ניתוח של העסק ואבחון של היכולות של המנהלים, של הצדדים החזקים והחלשים של הארגון ושל התרבות הארגונית. בהתאם לאבחון שהיועץ מבצע, הוא מוצא פתרונות עבור הארגון.

מלבד אבחון העסק, אותו היועץ הארגוני מבצע על ידי סקרים, סדנאות וראיונות, ייעוץ ארגוני כולל גם בניית חזון וערכים לארגון, למנהלים ולעובדים, ייעוץ למנהלים וליווי אישי עבורם, פיתוח צוותים ומיומנויות ניהול, ליווי ונתינת כלים להתייעלות וצמצום ועוד.

ייעוץ ארגוני מצריך מצד היועץ להעצים את המנהלים שמולם הוא עובד מבלי להפוך לגורם דומיננטי, זאת כדי שהארגון לא יפתח תלות בו. מצד שני, היועץ הארגוני צריך לאתגר את המנהלים, ואפילו להעלות בעיות וקשיים על פני השטח, ולא לרצות את המנהלים, על מנת שייווצר שינוי אמיתי ולהבטיח את הישרדות הארגון.

אם כן, לאחר הבנת השינויים שצריך לבצע, קבלת ייעוץ ארגוני הוא צעד חשוב לקראת הטמעת השינויים האלה בארגון בצורה אופטימלית ומלאה.

חשוב לזכור, ייעוץ ארגוני מתייחס לא רק לדרג הניהולי, אלא גם לכל העובדים בארגון. על כן, חשוב לשתף את העובדים לאורך כל התהליך. כאשר יש שיתוף פעולה ומצדם ומצד כל האנשים המעורבים בארגון, דרגים גבוהים ונמוכים כאחד, השינוי הארגוני ייעשה בצורה הטובה ביותר.

callnow-rongan