חוזק מנטלי, התמדה ומיקוד הם הדלק של מכונת העסק!

לשמור על שגרה
Break your mental barriers unleash potential

שיפור החוזק הנפשי ושמירה על מיקוד יכולים להועיל רבות לבעל עסק בהשגת מטרותיו!

 

כיועץ עסקי ראיתי מאות בעלי עסקים .ההבדלים המשמעותיים ביניהם היה החוזק הנפשי, מיקוד והתמדה. בתהליך ייעץ עסקי, בדרך כלל, מתמקדים בעיקר בתחום העסקי: קובעים אסטרטגיה, יעדים, תכניות אופרטיביות וכו'. בתהליך הייעוץ העסקי שלי אני משלב את הייעוץ האישיותי כבר כעשר שנים. שילוב הייעוץ האישיותי היווה מקפצה משמעותית בתוצאות הייעוץ העסקי.

 

להלן מספר המלצות לשיפור ותחזוקה של החוזק המנטלי :

 

  1. הגדר יעדים ברורים: התחל בהגדרת יעדים ספציפיים, מדידים, ניתנים להשגה, רלוונטיים ומוגדרים בזמן. הבנה ברורה של מה אתה רוצה להשיג תעזור לך להישאר ממוקד ולשמר את המוטיבציה.
  2. פיתחו חשיבה חיובית: טפחו חשיבה חיובית על ידי תרגול הכרת תודה, מסגור מחדש של מחשבות שליליות והקפת עצמכם בהשפעות חיוביות. עסוק בהצהרות יומיות או בתרגילי הדמיה כדי לטפח השקפה בונה.
  3. נהל מתח: יישם טכניקות יעילות לניהול מתח כגון פעילות גופנית סדירה, מדיטציה, תרגילי נשימה עמוקה ומיינדפולנס. טפל בעצמך והקדש זמן לפעילויות המקדמות הרפיה והתחדשות.
  4. חפש תמיכה: בנה רשת של אנשים תומכים, כגון מנטורים, עמיתים או יועצים עסקיים, שיכולים להציע הדרכה, עידוד ואחריות. שתף את האתגרים שלך ובקש עצות בעת הצורך.
  5. חבקו את הכישלון ולמדו ממנו: ראו כישלונות כהזדמנויות לצמיחה ולמידה במקום כישלונות. נתח את הלקחים שנלמדו, בצע את ההתאמות הנדרשות ויישם את הידע החדש למאמצים עתידיים.
  6. שפר את מיומנויות קבלת ההחלטות: שפר את יכולות קבלת ההחלטות שלך על ידי איסוף מידע רלוונטי, שקלול יתרונות וחסרונות, בחינת נקודות מבט חלופיות וניצול האינטואיציה שלך. קבלת החלטות בזמן ומושכלות יכולה להפחית מתח ולהגביר את הביטחון.

7.ניהול זמן: פתח אסטרטגיות ניהול זמן יעילות כדי למנוע הסחות דעת ולהישאר ממוקדים במשימות חיוניות. הגדר סדרי עדיפויות, האצל אחריות במידת האפשר והשתמש בכלי פרודוקטיביות כדי לייעל את זרימת העבודה שלך.

  1. למד והסתגל באופן מתמיד: הישאר מעודכן במגמות בתעשייה, טכנולוגיות מתפתחות ושיטות עבודה מומלצות. השקיעו בהתפתחות האישית והמקצועית שלכם באמצעות קריאה, השתתפות בסדנאות או כנסים והשתתפות בקורסים מקוונים.
  2. שמרו על איזון עבודה-חיים: שאפו לאיזון בריא בין עבודה לחיים על ידי הצבת גבולות והקצאת זמן לתחומי עניין אישיים, תחביבים ומערכות יחסים. הפסקות קבועות ותרגול טיפול עצמי יתרמו לרווחה הכללית.
  3. תרגלו חוסן: טפחו את החוסן על ידי אימוץ אתגרים, חזרה מנסיגות והישארות מתמידים. לפתח מנגנוני התמודדות עם מצוקות ומכשולים, ולשמור על ראייה ארוכת טווח.

זכרו, שיפור הכוח המנטלי הוא תהליך מתמשך. תרגול עקבי של אסטרטגיות אלו יעזור לך לפתח חוסן, לשמור על מיקוד ולפעול ללא עיוותים, ובסופו של דבר, תוכל לשפר את יכולתך להשיג את היעדים העסקיים שלך.

כותב המאמר

רון גן – יועץ עסקי / https://rongan.co.il/ 0522978838

תודה שיצרתם איתנו קשר !

נחזור אליכם בהקדם.

ליצירת קשר

דילוג לתוכן