פתיחת משרד עו"ד על בסיס תכנית כלכלית -כספית

 "אנחנו מנהלים  את הכסף ולא הכסף מנהל אותנו"

לתכנן לפני שקופצים למים

עו"ד יקר ! אתה פותח משרד וכבר צברת תיקים ואתה מצליח להגיע לתיקים חדשים-מצוין אבל לא מספיק. בטח שמעת שכ- 70% מבין העסקים שנסגרים, נסגרים על-ידי הבנקים, כאשר הם לא הצליחו לעמוד במסגרות האשראי. לכן, תרם פתיחת המשרד, דרוש תכנון פיננסי מדוקדק שיעזור לך  לשלוט בשורה התחתונה של חשבון הבנק שלך.

בניית תחזית תזרים מזומנים עתידי למשרד

שלב מקדים לפתיחת עסק הוא בניית מודל כספי שיסביר לך כיצד תנהל את אותו בצד הכספי במקביל לשיווק, תפעול ומתלות פיתוח עסקי נוספות. בייעוץ עסקי אנחנו בודקים את ההתכנות הכלכלית של העסק בעזרת מספר תרחישים של תחזית תזרים מזומנים חזוי. בדרך כלל מתמקדים בשלוש חלופות : חלופה אופטימית, חלופה ריאלית וחלופה "לא רצויה" או "קטסטרופה". כמובן, אנחנו מכוונים לחלופה האופטימית אבל במקרה של חוסר הצלחה מסיבות כלשהן, חשוב מאוד שיהיה בידינו כלי שמתריעה מראש  על המצב ותכנית מגירה  "מה עושים ואיך".

איך עושים זאת?

את תזרים המזומנים החזוי בדרך כלל בונים לשנה. מקבצים את כל ההכנסות וההוצאות של אותו חודש ובודקים את השורה התחתונה בבנק. השורה התחתונה בבנק בחודש מסוים בסוף החודש עוברת כיתרת פתיחה בבנק בחודש הבא.

ניתן לבנות תזרים מזומנים חזוי באקסל, בתכנה ייעודית ומומלץ להיעזר ביועץ עסקי.

 

לסיכום

תזרים מזומנים עתידי יקטין את מרכיב האי ודאות, יאפשר לנו קבלת החלטות מושכלות, ישמש ככלי בקרה ויגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.

אתה צריך לנהל את הכסף או שהכסף ינהל אותך!

 

כותב המאמר

רון גן – יועץ עסקי

 

תודה שיצרתם איתנו קשר !

נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן