תכנית   Accelerator לפתיחת משרד עו"ד עצמאי

 

לקצר עקומת למידה, לבוא עם תכנית, למנוע טעויות, לממש תכניות ולהגיע ליעדים

במאמר זה אציג את נקודות התורפה הקריטיות בתהליך פתיחת משרד עורכי דין עצמאי. ייעצתי וליוויתי עשרות עו"ד שכירים במעבר למרחב העצמאי. נוצרה עקומת למידה שבעזרתה בניתי תכנית מתומצתת שתסייע לך עו"ד שכיר כניסה חלקה יותר למרחב העסקי החדש. התכנית תסייע לך לצמצם את פערי הידע ומיומנויות המעשיות בתחום האישי ועסקי וגם תצויד בתכנית STARTER שתסייע לך רבות בכיווני פעולה בכניסה למרחב העסקי. תכנית ייעוץ עסקי מיועדת לעו"ד שכיר שמיצה את עצמו כשכיר במשרד עו"ד ונחוש לפתוח משרד עצמאי בטווח הזמן הקצר.

 מספר נקודות תורפה בתהליך פתיחת משרד עצמאי שיבהירו לך את הצורך בתכנית המוצעת :

פרדוקס מצוינות בתחום המקצועי

כעת שאתה עו"ד שכיר ואתה יכול לתת לעצמך ציון קרוב ל-100 , אתה יכול להיחשב לעו"ד מוערך ומצוין. מחקרים מראים שתחום המקצועי אחראי רק בסביבות 30% על ההצלחה העסקית. מה קורה עם התחום העסקי והאישי . ההתפלגות שכיחה בקרב עו"ד שכירים שעבדתי איתם:

תחום המקצועי  90-100

תחום העסקי  40-60

תחום האישי 50-70

 

דרג את עצמך בשלושת המישורים – כולם צריכים להיות 90 ומעלה. במידה ולא קיים איזון , אתה חייב להכין את עצמך הן במישור העסקי וגם במיוחד במישור האישיותי-מנטלי.

 

התכנית שלנו מכוונת לסייע לך להגיע למצוינות הן בתחום האישי והן בתחום העסק תוך זמן קצר, לכן קראנו לה תכנית מאיץ או Accelerator.

 

פתיחת משרד עו"ד הוא תהליך כניסה, פעולה והתנהלות במרחב העסקי הלא נודע

כעו"ד שכיר, אתה פועל בעיקר בתחום הרציונלי(הנודע). תחום הרציונלי מהווה כ-5% מהמרחב אותו אנחנו רואים. תחום הלא רציונלי(לא נודע) מהווה כ-95% הנותרים.  בפתיחת משרד עצמאי תצטרך להתנהל בתחום הלא נודע ולהרגיש בו כמו "בבית". המעבר ממרחב המוגן למרחב בו אתה אדון לעצמך הוא לא פשוט  במישור העסקי ואישי ומצריך הכנה בתחום המנטלי ועסקי.

עו"ד יקר, לאחר פתיחת משרד תעמוד מול עולם לא נודע שיש לא אין ספור הזדמנויות ואיומים. קודם כל אתה תצטרך להחליט לאן תרצה להגיע ואז תתחיל לחשוב באיזה דרך. אם תגיע לא מוכן לאן אתה רוצה להגיע ובאיזה דרך לבחור, תהיה חשוף בבחירת דרכים ואמצעים לא נכונים. מלבד התסכול זה אמור לעלות לך באובדן כספי משמעותי ואי צמיחת העסק. חלק מהלקוחות שיעצתי להם, פתחו משרד ללא הכנה ותכנון, ובדרך כלל, נזקקו לחילוץ פיננסי על ידי נטילת הלוואות בסדרי גודל של מאות אלפי ש"ח.

במסגרת התכנית המוצעת , במקביל להשלמת פערי יכולות בתחום העסקי ומקצועי, תצא עם אסטרטגיה עסקית, מודל עסקי ותכנית אופרטיביות להמשך הדרך. תצויד בתכנית Starter שתסייע לך לעבור חלק יחסית ממרחב "שכיר" למרחב של עו"ד עצמאים ולזנק בעזרת התכנית התחלתית וכיוונים מגובשים למרחב העסקי.

ממליץ מאוד להיכנס מאמר בנושא 5 נקודות תורפה בהקמת משרד עו"ד עצמאי

התהליך מלווה על-ידי יועץ עסקי מנוסה בעל התמחות בייעוץ עסקי לעו"ד.

כותב המאמר

רון גן – יועץ עסקי

תודה שיצרתם איתנו קשר !

נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן