5 נקודות תורפה בהקמת משרד עו"ד עצמאי

מאמר זה מכוון אליך עורך דין שכיר,  שמיצה את עצמו בעבודתו כשכיר ומעוניין להפוך לעצמאי. אעשה זאת  קצר ואמנה מספר נקודות תורפה עליהן לך להתגבר בדרך החדשה :

 

פרדוקס ירידת  ערכו של התחום המקצועי בהצלחה עסקית 

כשכיר הייתה מומחה בתחום המקצועי בו עסקת. לאחר שתהפוך לעצמאי התחום המקצועי יתרום, לפי מחקרים, להצלחה העסקית כ- 20%-30%. כמובן, שאתה חייב להישאר מקצוען אבל זה לא מספיק להשגת יעדים עסקיים. תצטרך בנוסף להיות גם מצוין  בתחום העסקי ,ובמיוחד, גם בתחום האישי.

חשיבות המרכיב האישיותי במעבר ממרחב של עו"ד שכיר לעצמאי

המעבר ממרחב השכיר המוגן למרחב העסקי של עצמאי מצריך התאמה מנטלית שתסייע לך להתנהל בתחום הלא נודע הלא רציונאלי "כמו בבית". כלומר, ללא חרטות, היסוסים ופחדים. חשוב לך לדעת שבעת המעבר מערכת ההישרדות שלך תרצה לשמר אותך באזור המוכר. היא תפעיל אליך מבפנים מחשבות, רגשות של היסוס, חרדה כדי לשמר אותך במצב המוכר. כיועץ עסקי, ייעצתי לעשרות עו"ד שכירים במעבר שלהם לפעילות כעצמאים. מה שתיארתי כאן , אפיין את כולם בדרגות עצימות שונות.

 

עו"ד שכיר פותח משרד

 

העדר מיומנות וניסיון בתחום היזמי- עסקי

לרוב, עו"ד שפותחים משרד, מכינים להם מספר תיקים ומשמרים קשרים ממשרדים בהם עבדו. רוב עו"ד לא נכנסים לשוק שיש להם אסטרטגיה עסקית ושיווקית, מודל עסקי ודרכי פעולה להשגת לקוחות חדשים. אין משכורת בסוף החודש והעסק חייב לשווק ולגבות.

 

העדר מיומנויות בתכנון וניהול פיננסי

כ-70% מן העסקים נסגרים עקב אי – עמידה במסגרות אשראי בבנקים, למרות שהם רווחיים, וחלקם, גם רווחיים מאוד. כאן נכנס לנושא תכנון וניהול הפיננסי. עו"ד יקר. גם אם יש לך כעת מספר תיקים מכובד ואתה מצפה לרווחים נאים, עדין אתה צריך לממן את הפעילות שלך בטווח הקצר. הוצאות האישיות או משפחתיות לא נעלמו וכעת נוספו לך הוצאות עסקיות "מכובדות". אם אתה לא "מייצר" תזרים מזומנים בטווח הקצר , יתחיל להיווצר לחץ על מסגרות האשראי. חלק מעו"ד שעבדתי איתם, נתלו הלוואות של מאות אלפי שקלים וצורכי הפיתוח העסקי של המשרד. כמו-כן, שאתה פותח עסק ואין לך תכניות ומוכנות , אתה עושה שגיאות שבסופו של העניין יש להן גם עלות כספית לא מבוטלת, בעוד שייעוץ עסקי וליווי צמוד בשלב זה בחיי העסק – יכולים לחסוך לא מעט יזע ודמעות.

 

הצורך בהשלמת פערי ידע ויכולות מעשיות בתחום העסקי ומוכנות בתחום האישיותי

אני ממליץ לך מאוד לתכנן את הפעילות ולהכין את עצמך, במקביל לתחום המקצועי, גם בתחום העסקי והאישי. אם אתה מעריך את עצמך בתחום המקצועי ויכול לתת לעצמך ציון טוב מאוד, גם בתחום העסקי ואישי אתה חייב להתקרב לאזורים האלה.

 

מתוך עבודה ממושכת ורבה עם עו"ד פיתחתי תכנית המיועדת לסייע לעו"ד שכיר שמעוניין לפתוח משרד עצמאי. התכנית מהווה מאין מאיץ שתקצר לך את עקומת הלמידה. התכנית הקצרה והמעשית תשפר את המוכנות שלך לפעול ולהצליח בשוק עו"ד העצמאי ותצייד אותך בתכנית Starter בכניסה לשוק זה.  מוזמן ליצור איתי קשר לשיחת הכרות ללא התחייבות וללא תשלום.

 

רון גן ייעוץ עסקי – ייעוץ עסקי עם תוצאות

תודה שיצרתם איתנו קשר !

נחזור אליכם בהקדם.
דילוג לתוכן